Soğuk Lipoliz ile Lazer Lipoliz Farkı

Paylaş / Share

Soğuk Lipoliz ile Lazer Lipoliz farkı kişiler arasında en çok sorulan sorulardan biridir. İkisi de tek seansta olduğu için, uygulama farklılıkları çok merak edilir.

Soğuk Lipoliz ile Lazer Lipoliz Farkı

 

Vücuttaki yağ depolanmalarından sizleri kurtarmak ve vücudu şekillendirmek, estetik bir görünüm kazandırmak için estetik uygulamalar iki şekildedir. Estetik cerrahi uygulamaları ve medikal estetik uygulamaları olmak üzere iki yöntem bulunmaktadır.

 

Soğuk lipoliz, medikal estetik yöntemlerinden biri olan bölgesel zayıflamadır.  Lazer Lipoliz, estetik cerrahi operasyonlarından biri olup, kişiler uyanıkken, lokal anestezi ile uygulanır.

 

Kişiler kilo almaya başladığında, vücuttaki yağ hücreleri, balon gibi şişmeye başlar. Vücut dışında, bu şişen balonları yağ fazlalıkları, vücut konturları olarak gözlemlerler. Ergenlik çağından sonra kişilerin yağ hücresi sayısında bir değişiklik olmaz. Kilo aldıkça mevcut yağ hücreleri şişmeye başlar. Yağ hücreleri sayısında değişiklik olmaz.

 

Bölgesel zayıflama medikal estetik uygulamaları ile çözümler, kişilerin kendini sonrasında sağlıklı beslenmeleri ile devam eder. Soğuk lipoliz uygulaması tek seansta balon gibi şişen yağ hücrelerini parçalar. Kilo aldıkça hacimce genişleyen yağ hücreleri daraltılmış olur. Tek seans sonunda, uygulama yapılan bölgede %33 oranında incelme sağlanır. Kişilerin yeni formunu koruyabilmeleri için, sağlıklı beslenmeleri gerekir. Fazla yemek sonrası gene yağ hücreleri genişleyebilir.

 

Soğuk Lipoliz, cerrahi olmadığı için kanamasız ve ağrısızdır. Uygulama sırasında kitap okuyarak vakit geçirebilirsiniz. Telefonunuzda v.b oyun oynayabilirsiniz.

 

Lazer lipoliz ile yağlardan kurtulma yöntemi kalıcıdır. Tek seansla, sporla ve diyetle verilemeyen yağ fazlalıklarından kurtulmak için başarılı bir yöntemdir.  Kişilere lokal anestezi ile uygulama yapılmaktadır. Kişiler uyanıktırlar. Bir lazer ile vücutta kişilerin problemleri olan bölgelerindeki yağlar parçalanır. Lazer lipoliz ile yağların bütünlüğü zarar görür ve bozulur. Vücut doğal yollardan parçalanan yağları dışarı atar. Uygulama sırasında yağ hücreleri sayısı azalır. Teorik ve pratik deneyimi iyi olan bir plastik cerrah ile yağ hücrelerine lazerle müdahale yapılır. Uygulama sırasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmez, gelmediği için hacimce genişleyen yağ hücresi de olmaz. Uygulama yapılan bölgede tüm yağ hücreleri alınmaz. Yaşam için her yağ hücresi alınmaz. Yemek yeme alışkanlıklarınız aşırı ise, uygulama sonrası bunu değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. Aşırı bir gıda alımınız olmazsa mevcut durumunuzu korursunuz.

 

İstanbul Bağdat Caddesi Maya Estetik Cerrahi’de deri elastikiyetiniz ve yağlanma durumunuz, plastik cerrahi doktorları tarafından değerlendirilmektedir. Kadın Plastik Cerrahımız vardır. 

 

 

LiveZilla Live Chat Software